کانوایر فری فلو

کانوایر Free Flow به عنوان یک سیستم انتقال مناسب در خطوط مونتاژ از سطوح دستی تا خطوط پیشرفته تمام اتوماتیک می‌تواند به عنوان یک ابزار چابک و قابل تنظیم استفاده شود. در این سیستم، محصولات بر روی پالت‌ها قرار می‌گیرند و در طول خط تحت حرکت قرار می‌گیرند.

ویژگی مهم این سیستم این است که پالت‌ها در ایستگاه‌های کاری مختلف متوقف می‌شوند تا عملیات مونتاژ انجام شود. در همین حین، سیستم انتقال در حال حرکت است و امکان انتقال پالت‌های دیگر بین ایستگاه‌های کاری وجود دارد، که این امر به بهبود بهره‌وری و کارایی خط تولید کمک می‌کند.

استفاده از پالت‌های آنتی استاتیک در این نوع سیستم نقاله می‌تواند از محصولات حساس الکتریکی در طول انتقال محافظت کند و خطاهای الکتریکی را کاهش دهد.

امکان نصب تجهیزات ایستگاه‌های کاری مستقیماً بر روی نوار نقاله نیز یک ویژگی مهم است که به افزایش انعطاف‌پذیری و کارایی سیستم کمک می‌کند.

در مورد نوع سیستم انتقال، دو دسته زنجیر غلتکی و کمربند دوتایی در نظر گرفته می‌شود. این تنوع در انتخاب سیستم انتقال به وزن و نوع محصولات ویژگی‌های مختلف اطلاعات دقیقی را فراهم می‌کند و این به تنظیمات خاص خطوط مونتاژ و نیازهای محصولات مرتبط با آن کمک می‌کند.