نوار نقاله خط مونتاژ

نوار نقاله خط مونتاژ کارایی تولید را با جابجایی محصولات و موجودی به صورت روان از طریق خط تولید فراهم می کنند. یک سیستم جابجایی مواد مهندسی شده و یکپارچه، قطعات را در صورت نیاز به خط مونتاژ می رساند، جریان محصولات را در طول تولید کنترل می کند و محصولات را قبل، در حین و بعد از مونتاژ به طور موثر بارگیری و تخلیه می کند. در مورد خط مونتاژ در سالن های تولید می توان گفت که یک فرآیند تولیدی است که در آن مجموعه‌ای از ماشین‌ها برای تولید محصول نهایی کار می‌کنند. به طور کلی خط تولید یک سیستم نیمه خودکار است که در آن محصولات یک فرآیند تولید را طی می کنند. بخش های مختلف ایستگاه خط دارای اپراتورهایی هستند که بر تولید نظارت می کنند.

سیستم های نوار نقاله خط مونتاژ

ساخت نوار نقاله هایی که در خط مونتاژ به کار می روند توسط شرکت ماشین سازی ساحر، این قابلیت را دارند که به بهبود بهره وری در خطوط مونتاژ کمک کنند. در واقع این نوار نقاله ها کم هزینه ترین روش برای انتقال محسوب می شوند.

این سیستم های نوار نقاله خط مونتاژ زمانی که مسیر مستقیم نباشد اقتصادی تر هستند و شیب ها و منحنی های مسیر را به راحتی مدیریت می کنند.

تولید نوار نقاله های خط مونتاژ به طور سفارشی در صنعت کاران مهر این امکان را می دهد که در ارتفاعات مختلف و در مسیر های طولانی مورد نیاز خط تولید و مونتاژ، طبق نظر مشتری، بهترین عملکرد را پیاده سازی کنند.

 

نوار نقاله خط مونتاژ

انواع نوار نقاله خط مونتاژ

متداول ترین انواع نوار نقاله خط مونتاژ عبارتند از :

تسمه نقاله

یکی از انواع سیستم‌های نقاله برای خط مونتاژ، سیستم‌های تسمه نقاله است که قابل ساخت در طول‌های مختلف می باشد. برای راه‌اندازی‌های خط تولید سفارشی، می‌توان آن‌ها را طوری ساخت که محصولات را بالا یا پایین‌تر ببرند و شیب های مختلفی را طی کنند. سطح صاف و بدون مانع تسمه نقاله آن ها را برای سیستم هایی ایده آل می کند که باید اندازه ها و اشکال مختلف بار را حمل کنند.

نوار نقاله غلتکی

نوار نقاله های غلتکی برای جابجایی اقلام سنگین تر ایده آل هستند. اندازه بزرگ‌تر اقلام سنگین‌تر به این معنی است که در غلتک‌ها گیر نمی‌کنند و با یک سیستم گرانشی، ممکن است برای انتقال اجسام بسیار سنگین در فواصل طولانی به هیچ برقی نیاز نباشد.

تولید نوار نقاله خط مونتاژ

 

ماشین سازی ساحر به عنوان تولید کننده نوار نقاله خط مونتاژ، این تجهیزات را با استانداردهای بین المللی تولید می کند. همان طور که متوجه شدید استفاده از این تجهیزات در خطوط تولید می تواند در راندمان کار و افزایش بازدهی موثر باشد. در واقع هدف اصلی سیستم های نوار نقاله چه در خط مونتاژ چه در خطوط تولید و حمل و انبار و... در جهت بهبود سیستم حمل و  نقل و انتقال مواد و کالا با سرعت بهتر و ایمن تر می باشد که همه این عوامل در تولید یک سیستم ایده آل تاثیر گذار می باشند.