ماشین سازی صفوی

محصولات

نوار نقاله بارگیری:

نوار نقاله بارگیری چیست؟

قبل از آنکه به توضیح ویژگی های نوار نقاله بارگیری بپردازیم، بهتر است کمی از مکانیزم نوار نقاله بدانیم. نوار نقاله ها یکی از انواع سیستم های انتقال مواد هستند. به طور ساده نوار نقاله و یا بلت کانوایر از یک استراکچر (بدنه) ، الکتروموتور ، پایه رولیک ، تسمه و حداقل دو عدد پولی (درام) که یکی متحرک و دیگری محرک (هرزگرد) نامیده میشود تشکیل شده است. مواد یا کالا بر اثر حرکت روی تسمه جا به جا میشوند.

نوار نقاله ها کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف دارند. آن ها در خطوط تولید کارخانجات جهت تغذیه سیستم تولید، بارگیری و یا تخلیه به طور فزاینده ایی مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین این تجهیز در مقایسه با رقبای خود از جمله اسکرو کانوایر و یا باکت الواتور از لحاظ سرعت و ظرفیت کاملا گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده است.

ویژگی های نوارنقاله های بارگیری:

کانوایر بارگیری اغلب به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم میشود. همچنین برخی از آنها قابلیت تغییر در میزان شیب و ارتفاع تخلیه مواد را دارا میباشند. در مواردی که نیاز به انتقال سریع مواد و یا انتقال با شیب بیش از 18 درجه باشد، از تسمه های V وی شکل (عاجدار و یا پیاله ایی) استفاده میشود. تسمه های عاجدار دارای زائده هایی به شکل حرف V بر روی تسمه نقاله است و به این ترتیب از برگشت مواد به دلیل شکل ظاهری تسمه جلوگیری می شود.

همچنین این تجهیز در دو دسته بارگیری مواد فله و یا بارگیری کالاهای بسته بندی شده طراحی و ساخته میشود. جهت حمل مواد فله و پودری از جمله آهک ، سیمان ، شن و ماسه و غیره طراحی تسمه و رولیک به شکل زاویه دار صورت میپذیرد. این در حالی است که در خصوص حمل کالا از تسمه نقاله های تخت استفاده میگردد.

کاربردها:

نوار نقاله بارگیری کار بارگیری مواد فله و مواد کیسه ایی و یا بسته بندی شده را آسان کرده است و به فرآیند آن سرعت میبخشد. این امر حتی باعث حفظ کیفیت محصول شده و امروزه میتوان آنرا در تمامی انبارها ، کارخانجات و یا حتی مزارع کشاورزی مشاهده کرد.

امروزه در بنادر و یا معادن جهت بارگیری مواد فله در کشتی، قطار و یا کامیون از نوار نقاله های بارگیری عاجدار استفاده میگردد. این نوع از دستگاه ها علاوه بر سهولت استفاده و کاهش هزینه ها، به عملیات بارگیری بسیار سرعت میبخشد.

ویژگی های نوار نقاله های بارگیری:

  • طراحی مطابق اصول مهندسی جهت عملکرد بهینه
  • قابلیت تنظیم شیب ، تخلیه و یا بارگیری
  • قابلیت حرکت در دو جهت
  • قابلیت استفاده از انواع تسمه نقاله های محتلف از جمله تسمه عاجدار و پیاله ایی جهت افزایش شیب
  • پرتابل بودن و دارای چرخ جهت حرکت طولی و عرضی

هرکدام از موارد و آپشن های ذکر شده در قیمت و هزینه تمام شده نوارنقاله بارگیری موثر میباشد.

در خاتمه باید گفت که در دنیای امروز خطوط تولید تمامی صنایع به سمت مکانیزه تر شدن رفته و در نتیجه آن رقابت در افزایش کیفیت و کاهش هزینه محصول نهایی است. امروزه تمامی عملکرد یک خط تولید پیشرفته میتواند به وسیله یک صفحه مانیتور HMI توسط یک اپراتور به بهترین کیفیت انجام گیرد که این امر باعث کاهش خطای انسانی و هزینه ها میشود. برای ماندن و پیروزی در این رقابت، ضرورت استفاده از تکنولوژی های بروز در خطوط تولید صنایع مختلف کاملا محسوس است.

مجموعه ماشین سازی ساحر (صفوی) با داشتن کادری مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و ساخت انواع سیستم های نوارنقاله جهت رفع نیازهای شما صنعتگران عزیز میباشد.

با ما در تماس باشید:

09193455228-09354111790